Christian Zincke – viola da gamba, violone (2-6 lipca)

Christian Zincke

występuje na scenach Europy jak solista i kameralista w wielu zespołach światowej sławy m.in. Camerata Köln, La Stagione Frankfurt Ricercar Consort, Bell Arte Salzburg, Marais Consort, Capella Thuringia, Musica Fiata, Main-Barockorchester Frankfurt.
Studiował violę da gamba u Jaap ter Linden, Rainer Zipperling oraz Philippe Pierlot, kończąc z wyróżnieniem Koninklijk Conservatorium w Hadze.
Jest regularnie zapraszany do współpracy przez wiele ważnych instytucji muzycznych m.in. Concertgebouw Amsterdam, VienneseMusikverein, Alte Oper Frankfurt. Występował również na festiwalach Wratislava Cantans, Settimana Musicale Cuenca oraz Tage für Alte Musik in Innsbruck.
Christian Zincke gra na angielskiej violi da gamba z 1710 roku oraz na niemieckim violone, zbudowanym w południowych Niemczech w XVIII wieku. W 1999 roku założył własny zespół muzyki dawnej Echo du Danube. Zajmuje się on odnajdywaniem i prezentowaniem zapomnianych dzieł epoki baroku. Jest to główna idea zespołu, który uważa, że takie intensywne i żmudne badania są ważnym aspektem w życiu wykonawców muzyki dawnej, życia kulturalnego danego regionu oraz stałym źródłem nowych inspiracji.
Christian Zincke jest wykładowcą w Katedrze Klawesynu Organów i Muzyki Dawnej w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy!

Skip to content