Markus Möllenbeck – wiolonczela / wiolonczela barokowa, nauka basso continuo (3-7 lipca)

Markus Möllenbeck

Studiował na Uniwersytecie Sztuki Folkwang w Essen u Janos Starkera, Maria Kliegel i YoungChang Cho. Następnie studiował wiolonczelę barokową w klasie Phoebe Carrai w Hilversum (Holandia) i w 1992 roku został pierwszym wiolonczelistą zespołu Musica Antiqua Köln pod kierownictwem Reinharda Goebela. Koncertował na całym świecie oraz brał udział w wielu nagraniach dla niemieckiego radia dla Deutsche Grammophon.
Od 2000 roku poświęcił się muzyce kameralnej koncertując z zespołem Arcangelo Trio. Efektem jego współpracy z choreografem Joachimem Schloemer były występy na festiwalach w Wiedniu, Amsterdamie, Brugii, Fryburgu, Kolonii i Ludwigsburgu. Jako pierwszy wiolonczelista Markus Moellenbeck był gościem zespołów Musiciens du Louvre Marca Minkowskiego, Freiburg Baroque Orchestra, La SEASON Frankfurt z Michaelem Schneiderem. Do dziś koncertuje z Capella Augustina Andreasa Speringa. Wykonywał opery Haendla, m.in. Rodelinda, Alcina i Ariodante w Operze w Hamburgu, Karlsruhe, Munic i Barcelonie w latach 2002 do 2006 z dyrygentami Ivorem Boltonem, Michaelem Hofstetterem i Harrym Bicketem. Jest członkiem Handel Festival Orchestra w Karlsruhe i Getyndze.
Prowadzi kursy mistrzowskie w Detmold, Lubece, Warszawie i Poznaniu, Michaelstein, w Akademii Handlowskiej w Karlsruhe oraz w Międzynarodowej Letniej Akademii w Neuburgu.
W latach 1996 i 2012 prowadził klasę wiolonczeli barokowej w Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie. Obecnie wykłada w Folkwang Hochschule w Essen oraz w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Dla wydawnictwa WALHALL FranzBiersackCompany przygotował kilkanaście koncertów wiolonczelowych, m.in. Caldary, Hertela, Hassego i Vivaldiego

Skip to content