Kate Clark – flet, flet traverso

Kate Clark

Kate Clark to wybitna australijska flecistka solowa, kameralna i orkiestrowa, mieszkająca w Amsterdamie w Holandii. Specjalistka w zakresie wykonawstwa i praktyki wykonawczej fletów historycznych od renesansu do okresu nowożytnego oraz nauczycielka fletów historycznych w Królewskim Konserwatorium w Hadze od 1996 roku.
Jest absolwentką Uniwersytetu Sydney, Królewskiego Konserwatorium w Hadze oraz Schola Cantoum Basiliensis. Od 1988 roku Clark występuje i nagrywa w całej Europie jako solistka wraz ze znanymi zespołami kameralnymi i orkiestrami - w tym Cantus Cölln i Die Rheinische Kantorei, Les Musiciens du Louvre i Le Concert Spirituel.
Jest pierwszą flecistką The Amsterdam Baroque Orchestra i Göttingen Festival Orchestra oraz gościnnie szefową Orkiestry XVIII Wieku. Regularnie powracała do Australii jako gość The Australian Brandenburg Orchestra, The Australian Chamber Orchestra, Canberra Festival oraz Australian Romantic and Classical Orchestra.
Jako jeden z czołowych światowych muzyków grających na renesansowym flecie, Kate Clark jest współzałożycielem i dyrektorem artystycznym Attaignant Consort, którego uznany 3-płytowy zestaw (wytwórnia Ramee) dokumentujący solowy i konsortowy repertuar na renesansowy flet został ukoronowany nagrodą Diapason d'Or w 2015 roku. Książka Kate Clark o praktyce wykonawczej i teorii gry na renesansowym flecie została wydana we wrześniu 2020 roku nakładem Oxford University Press.
Kate Clark uczy gry na flecie historycznym w Królewskim Konserwatorium w Hadze. Jej osobiste zainteresowanie muzyką rozciąga się na wiele różnych okresów historycznych i stylów, a jej pozamuzyczne zainteresowania obejmują języki, poezję, prawo i kwestie sprawiedliwości społecznej. Uzyskała stopnie naukowe w dziedzinie prawa na uniwersytetach w Londynie i Amsterdamie. Jest niezależnym badaczem i autorem raportów dla Fundacji Nuhanovic, która bada i promuje prawo i praktykę prawa do odszkodowań dla ofiar wojny. Mieszka w Amsterdamie ze swoim partnerem, oboistą Oferem Frenkelem i ich dwoma synami.

Skip to content