Daniel Deuter – skrzypce, altówka, kameralistyka

Daniel Deuter

Studiował w klasie skrzypiec Tibora Istvánffy'ego i Geoffry'eja Whartona. Jego zainteresowanie interpretacją muzyki dawnej doprowadziły go do współpracy z Philippem Herreweghe, Jordi Savallem, Friederem Berniusem, Reinhardem Goeblem, Konradem Junghänelem, Gottfriedem von der Goltz i René Jacobsem. Podczas projektów kameralnych z Peterem Kooi'em, Jedem Wentzem, Marie Leonhardt i Michalem Petri odwiedził wiele krajów Europy i Azji, a także USA i Kanadę.
Prowadzi warsztaty orkiestrowe, kameralne oraz uczy gry na skrzypcach barokowych (Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Dawnej Valtice, Le Parlement de Musique, Michaelsteiner Sommerakademie ). Wraz z zespołem CordArte z Kolonii wykonuje muzykę kameralną z XVII wieku, od 2009 roku koncertuje z zespołem prowadzonym przez z Daniela Hope'a, występując m.in w Hamburgu, Berlinie i Londynie .

Od 1993 roku jest koncertmistrzem orkiestry Batzdorfer Hofkapelle, skupiającej się głównie na wystawianiu oper z repertuaru Dreźnieńskiego.

​Od 2013 roku prowadzi klasę skrzypiec barokowych w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jego praca artystyczna jest udokumentowana wielu płytach wydanych m.in. przez Supraphon, Musicom, Panclassics, Raumklang, Kammerton i Accent.

Szczegóły

mało zajęć? możesz dokupić dodatkowe godziny w cenie 80 zł za lekcję. Skontaktuj się z najfajniejszym Biurem Organizacyjnym!
idź prosto do sali i pamiętaj aby zdezynfekować rączki! :)
Skip to content