Artur Malke – Management w zawodzie artysty

Artur Malke

menedżer kultury, muzyk, ekonomista. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w specjalności Public Relations na kierunku Ekonomia oraz Zarządzanie w kulturze, sztuce i turystyce kulturowej. Od 2006 r. organizuje i współorganizuje wydarzenia muzyczne w Polsce i zagranicą.

W 2012 r. współtworzył {oh!} Orkiestrę Historyczną, której był menedżerem w latach 2012-2020, przyczyniając się do dynamicznego rozwoju zespołu. Współautor zakończonej sukcesem aplikacji Miasta Katowice do sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie muzyki. Współproducent 20 albumów CD różnych polskich artystów, z których wiele nominowanych było do polskich i europejskich nagród muzycznych.

W 2020 utworzył agencję Malke Music Management, która reprezentuje na międzynarodowym rynku muzycznym czołowych artystów i zespoły, takich jak Adam Bałdych, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Equilibrium String Quartet, Arte dei Suonatori, Marcin Świątkiewicz, Dirk Vermeulen.

Od 2018 r. współorganizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej All'improvviso w Gliwicach. Członek międzynarodowych organizacji IAMA International Artist Managers' Association oraz REMA European Early Music Network. Współpracuje z najważniejszymi instytucjami kulturalnymi w Polsce i za granicą. Od 2020 r. wykłada przedmioty związane z promocją i finansowaniem kultury w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Skip to content